Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návrh na SS ( Stálé Správce)

OndruchovaK (zakladatelka místnosti)

SS od 28. července

Avrilian

SS od 28.července

Lavender.Velvet

SS od 3. srpna

A jak se dostali k potkánkům:

OndruchovaK: Jednou jsem byla ve zveráku, a když jsem viděla malé potkánky, překecávala jsem mamku na jednoho. Ale pořád říkala, že ne. Potom jsem poznala Zuzku( veter. asistent) a ta měla známého co měl dva potkyše malé a hledal zájemce. Hnedka jsem ji řekla, ať jednoho rezervuje, že nejdříve mamku musím zmáknout. Mamka nakonec povolila a já si v květnu roku 2006 šla pro černou samičku(Vicky). Po měsíci jsem chtěla k ní společnost a tak jsem si přinesla berkshirku (Vanessa), která byla její nevl. sestra.  Zuzka v té době pracovala ve "Zvěrokruhu" a když jsem šla za ní se podívat, v akvárku byl samec-sphynx. Hned ten den jsem ho šla mamce ukázat a ta se do něj zamilovala(Stuart). Po nějaké delší době jsem zjistila, že jsou i s PP potkani( v té době jsem ještě neměla net) jsem si díky časopisu Fauna našla kontakt na paní ze Zlína a k ní si jela pro samici fuzz(Connie). Když mi umřel Stuart, potom Connie a naposledy v květnu 2008 Vicky, sháněla jsem další...=) Jela jsem za tetou do Frýdku a zpátky jsem přijela s dvěma slečnama dumbo( Kitty, Sweety) a potom jen kouknout do zvěráku kousek od mého baráku a tam byl husky(Angi), okouzlil mě a šel semnou domů.... Jako posledního přírůstka mám z Ostravy samce dumbo , barvy silvered (Candy). V plánu mám na příští rok sehnat dva chovné jedince a založit chovku... Uvidíme jak to dopadne, ale jelikož mám dva vrhy , určitě si nechám i z něj-favority mám.

Ještě jsem zapomněla na samce Chicco(am.modrá,dumbo, rex) a Charlie(standart, beige, husky), ale ty jsem po dlouhém zvažování darovala paní, kde se mají pohádkově( v té době jsem musela snížit počet potkanů).....

Avrilian: První slova o potkanech jsem zaslechla od mojeho staršího bratra, který po potkanech toužil, ale kvůlilrodičům je nemohl mít. ( 2005) . Další seznámení s potkanama mi umožnily dvě kamarádky, kterým jsem občas potkánka pohlídala a čím dál víc jsem se zamilovávala do toho chlupáčka ( 2007) . Ale prázdniny roku 2008 byly osudné , protože díky mému onemocnění se obměkčilo mámino srdce a potkánka mi povolila. Musím říct , že až po hodinách a hodinách prosení. Hned jak jsem dostala svolení, tak jsem se vydala na internet hledat chovatelské stanice hned na první na co jsem narazila byla RatsofDarknes, kontaktovala jsem její majitelku Shari a domluvili jsme se na miláčkovi jménem Vincent van Gogh. A lidem bez kterých bych mnoho věcí nezvládla chci poděkovat a to zejména ( OndruchovaK, Lavender.Velvet, malicka.macicka, .... prostě všichni z chatroomu a fóra) DĚKUJU !

Lavender.Velvet: Já se dostala k potkanům tak, že jsme si jednou cestou na praxi se spolužačkou o nich povídaly. Spolužačka si potkánka pořídila hned druhý den a já začala dávat inzeráty. Ozvali se mi z ChS Od Máji a dohodla jsem se s nima a Dei je můj.